Založ si blog

Matovič to dal na chrapúňa

Niektorí sme to tušili, niektorí to vedeli. Dlho som nechápala prečo sa Igor Matovič správa v politike ako hulvát. Prečo má potrebu urážať politických oponentov a na základe poloprávd, nezmyslov a prekrucovania faktov za pomoci “svojich” verných novinárov vytvárať dojem, že on je tým hlavným bojovníkom za striktné dodržiavanie zákonov na Slovensku. Konečne som sa utvrdila v mojom podozrení. Svojim krikom chce len maskovať svoje vlastné maslo na hlave. Ako sme sa najnovšie dozvedeli, pán poslanec to dal na hulváta. Z vlastnej matky si doslova urobil bieleho koňa. Táto praktika mu nie je cudzia, na bieleho koňa Pavla Vandáka predsa deň pred daňovou komtolou prepísal aj svoju firmu regionPRESS. Aspoň tak na začiatku vysvetloval jeho stratené účtovníctvo, ktoré sa pod tlakom nakoniec našlo na povale. Ale urobiť bieleho koňa z vlastnej matky? To chce už naozaj silný žáludok. Tentokrát si Matovič v daňovom priznaní vyúčtoval výdavky za používanie vozidla Škoda Fabia v hodnote takmer 63-tisíc eur. Doklady o nákupe pohonných hmôt však Daňovému úradu Trnava predložiť nevedel, nakoľko vraj toto auto používala jeho matka Mária. Podľa knihy jázd, ktorú predložil, mala najazdiť na vozidle za jeden rok 223 043 kilometrov. Ak by pani Matovičová spolu so svojím synom na Fabii jazdili každý deň, znamenalo by to, že museli prejsť denne viac ako 600 kilometrov. A to vrátane víkendov a sviatkov. Samozrejme, že niečo také je nezmyslom. Naviac sa neskôr ukázalo, že spomínaná Fábia ani nemala toľko kilometrov najazdených. Jednoducho ďalší podvod tohto trnavského podnikateľa a predsedu štvročlennej strany. Po kauze tlačiarensky stroj, pri ktorého kúpe neodviedol daň, je to ďalší jasne preukázaný daňový podvod.

Dnes už chápem prečo si Matovič so svojimi “nezávislými” novinármi z Denníka N a SME zobrali na mušku práve ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Čokoľvek mu dnes polícia dokáže bude on a jeho družina označovať ako nezmysel a prasprostú politickú pomstu. Jeho voliči mu to budú žrať a on sa bude v tichosti zabávať a počítať „nakradnuté“. Najabsurdnejšie mi príde, že práve jeho voliči budú hovoriť o ľuďoch, čo volia strany vládnej koalície, ako o tupých ovciach. A pritom práve jeho voliči im zožerú aj tie najabsurdnejšie tvrdenia proti Kaliňákovi, ktorého si zobral Matovič, už pre mňa z jasných dôvodov, ako hlavný objekt svojho politického boja. Máte pocit, že preháňam? Len malý príklad. Spomínate si napríklad na bombastické titulky, že sa Kaliňák naďalej stretáva s Bašternákom? Tri týždne sliedili pred materskou škôlkou, aby odfotili ministra vnútra ako tam ráno dovezie vlastné dieťa. V tej istej škôlke má dieťa aj Bašternák. Pre Denník N jasný dôkaz, že sa stretávajú. Ja osobne som Bašternáka minule zahliadla u môjho zubára v bratislavskej Karlovej vsi. Znamená to, že aj ja si s ním dávam rande? A takých absurdít by som vedela vymenovať desiatky. Uznať však musím, že plán je to výborný. Kým bude Matovič v opozícií bude o krokoch polície hovoriť ako o politickej pomste. A ak sa náhodou jeho OĽaNO dostane do vlády, pravdepodobný minister vnútra Daniel Lipšic už zariadi, aby mu polícia dala navždy pokoj. Skvelý plán.

Najnovšie odhalený daňový podvod predsedu OĽaNO však definitívne zmenil môj pohlad na pána Matoviča. Predsa len zneužiť vlastnú matku ako bieleho koňa chce naozaj silný žáludok. A tak Igor už pre mňa nie je šašo, ale obyčajný chrapúň.     

Veľký protikorupčný pochod alebo SaS-kárske divadielko?

17.04.2017

Na Facebooku som bola od viacerých známych pozvaná na akýsi „Veľký protikorupčný pochod“. Som za to, aby sa bojovalo proti korupcii (a nie s ňou), chcela som však vedieť o čo konkrétne viac »

Kiskov papalášizmus platíme všetci

22.02.2017

Pred pár dňami sa celý svet dozvedel, že Donald Trump na čele Spojených štátov sa môže daňovým poplatníkom pekne predražiť. Tri jeho cesty na Floridu už vyšli podľa odhadov na 10 miliónov viac »

Opoziční tragédi v rozklade

20.02.2017

Naše novinárske esá z denníka SME, z Týždňa, alebo Denníka N sa nám ešte pred pár týždňami pokúšali nahovoriť, že koalícia má problém a čo nevidieť sa rozpadne. Termín predčasné viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

zuzananovotna23

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 265837x
Priemerná čítanosť článkov: 16615x

Autor blogu

Kategórie