Založ si blog

Opoziční tragédi v rozklade

Naše novinárske esá z denníka SME, z Týždňa, alebo Denníka N sa nám ešte pred pár týždňami pokúšali nahovoriť, že koalícia má problém a čo nevidieť sa rozpadne. Termín predčasné voľby skloňovali zo všetkých strán. Andreja Danka z SNS umelo povzbudzovali v jeho premiérskych ambíciách. Zdá sa, že aj tentokrát naši “nezávislí” žurnalisti písali na objednávku a len vypočuli svojich kamarátov z opozície, ktorí svoje sny o predčasných voľbách vydávali za fakty. Po pár týždňoch je však jasné, že problém nemá koalícia, ale opozícia. Stranu Igora Matoviča OĽaNO opúšťajú dvaja poslanci a Súlikovu SaS nateraz jeden. Iskrí to aj medzi nimi navzájom. Za všetko najnovší výrok nezaradeného poslanca Miroslava Beblavého na adresu svojho opozičného kolegu: Matovič je bezcharakterný klamár.

Asi najväčšiu ranu dostal Sulík. Stranu totiž opúšťa jej asi najerudovanejší a zakladajúci člen. Konkrétne podpredseda Jozef Mihál, odborník na dane a odvody. Aj keď nemá charizmu potrebnú pre populárneho politika, patril k najrešpektovanejším poslancom SaS. Získať takéto postavenie však až také ťažké nebolo. Konkurencia v rámci poslaneckého klubu SaS takmer neexistuje. Sulíkovci nám totiž do parlamentu tentokrát priviedli naozaj pozoruhodnú partičku. Veď uznajte sami. Kto mal byť rešpektovanejší? Vari nie podpredsedníčka bez vysokoškolského vzdelania Lucia Nicholsonová, ktorá bez problémov na politiku zneužije aj svoje ešte nenarodené dieťa, či veštica s gaťkami na predvolebnom plagáte Janka Cigániková, alebo kaderník Branislav Gröhling, ktorý sám seba vidí ako odborníka na školstvo. Ale teraz vážne. SaS ktorá sama seba pasuje ako alternatívu k Robertovi Ficovi stráca v Mihálovi skúseného harcovníka, ktorého pravicoví voliči rešpektovali pre jeho názory a radi využívali aj jeho rady v blogoch ako optimalizovať svoje dane. Mihál dnes nahlas hovorí o nespokojnosti s politikou Sulíka. Hovorí len to čo si dnes potichu šepkajú aj jeho najväčší priaznivci, ktorí dokonca mlčky tolerujú aj odchod ich strany od liberálnych hodnôt ktoré pôvodne zastávala. Mihál dnes Sulíka kritizuje, že venuje málo pozornosti dianiu na Slovensku a “viac ho zaujíma téma imigrantov, ako je to v Nemecku, ako je to s pádom eura, ako je to s hejtovaním.” Pomerne presná analýza aktuálnej politiky nášho lídra opozície. Ak Sulík nič nezmení a nevezme si slová Mihála k srdcu, jeho sen stať sa raz premiérom Slovenska ostane navždy len snom. Za seba hovorím, pre Slovensko len dobre.

Situácia v poslaneckom klube Igora Matoviča nikoho pozorného prekvapiť nemôže. Koncept rodinnej štvorčlennej strany ako je OĽaNO je priam predurčený na takéto situácie. Strana, ktorá sa skôr správa ako rodinná firma Matovičovcov si na odchody svojich poslancov musela zvyknúť už minulé volebné obdobie. Nenávisť, hejtovanie, úražanie politických oponentov a takmer nepretržité divadielko ich predsedu je pramálo nato, aby udržalo poslanecký klub pokope. Zdá sa však, že predseda Igor Matovič je pokojný. Hlavne, že nikto z jeho strany neohrozí jeho “one man show” a celý niekoľko miliónový príspevok zo štátu za volebný výsledok jeho strany ostane v rodine.

Situácia v opozícií je pre Slovensko zlou správou. Je jasné, že dnes neexistuje reálna alternatíva k tejto vláde. Opozícia by mala konečne pochopiť, že šírenie nenávisti v spoločnosti je veľmi málo nato, aby im raz občania zverili do rúk riadenie nášho štátu. Zdá sa však, že oni nič iné Slovensku ponúknuť nevedia.

Matovič to dal na chrapúňa

21.04.2017

Niektorí sme to tušili, niektorí to vedeli. Dlho som nechápala prečo sa Igor Matovič správa v politike ako hulvát. Prečo má potrebu urážať politických oponentov a na základe poloprávd, viac »

Veľký protikorupčný pochod alebo SaS-kárske divadielko?

17.04.2017

Na Facebooku som bola od viacerých známych pozvaná na akýsi „Veľký protikorupčný pochod“. Som za to, aby sa bojovalo proti korupcii (a nie s ňou), chcela som však vedieť o čo konkrétne viac »

Kiskov papalášizmus platíme všetci

22.02.2017

Pred pár dňami sa celý svet dozvedel, že Donald Trump na čele Spojených štátov sa môže daňovým poplatníkom pekne predražiť. Tri jeho cesty na Floridu už vyšli podľa odhadov na 10 miliónov viac »

Steve Mnuchin

Minister Mnuchin: Trump sa chce vyhnúť jadrovej vojne s KĽDR

25.09.2017 00:01

V KĽDR v nedeľu demonštrovali tisíce Severokórejčanov na podporu svojho vodcu Kim Čong-una.

Angela Merkelová

Nemeckí odborníci: AfD sedí pri vládnom stole, v kampani bolo cítiť hnev a napätie

24.09.2017 21:07

"Merkelová aj teraz v kampani robila to, čo robí vždy. Snažila sa zostať taká vágna, ako sa len dá,“ pripomenul pre Pravdu Christian Schweiger z univerzity v Chemnitzi.

sns, slovenska narodna strana, danko

Pokles preferencií SNS: Strana podľa politológov platí za Dankove chyby

24.09.2017 20:00

Koaličná kríza vyprovokovaná šéfom koaličnej SNS Andrejom Dankom prináša národniarom neželaný vedľajší efekt.

Diaľnice

Diaľničiari potrebujú na nové stavby 510 miliónov eur navyše

24.09.2017 19:35

Vyše pol miliardy eur diaľničiari potrebujú do konca funkčného obdobia súčasnej vlády nad rámec predpokladaného štátneho rozpočtu.

zuzananovotna23

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 257228x
Priemerná čítanosť článkov: 16077x

Autor blogu

Kategórie