Založ si blog

Opoziční tragédi v rozklade

Naše novinárske esá z denníka SME, z Týždňa, alebo Denníka N sa nám ešte pred pár týždňami pokúšali nahovoriť, že koalícia má problém a čo nevidieť sa rozpadne. Termín predčasné voľby skloňovali zo všetkých strán. Andreja Danka z SNS umelo povzbudzovali v jeho premiérskych ambíciách. Zdá sa, že aj tentokrát naši “nezávislí” žurnalisti písali na objednávku a len vypočuli svojich kamarátov z opozície, ktorí svoje sny o predčasných voľbách vydávali za fakty. Po pár týždňoch je však jasné, že problém nemá koalícia, ale opozícia. Stranu Igora Matoviča OĽaNO opúšťajú dvaja poslanci a Súlikovu SaS nateraz jeden. Iskrí to aj medzi nimi navzájom. Za všetko najnovší výrok nezaradeného poslanca Miroslava Beblavého na adresu svojho opozičného kolegu: Matovič je bezcharakterný klamár.

Asi najväčšiu ranu dostal Sulík. Stranu totiž opúšťa jej asi najerudovanejší a zakladajúci člen. Konkrétne podpredseda Jozef Mihál, odborník na dane a odvody. Aj keď nemá charizmu potrebnú pre populárneho politika, patril k najrešpektovanejším poslancom SaS. Získať takéto postavenie však až také ťažké nebolo. Konkurencia v rámci poslaneckého klubu SaS takmer neexistuje. Sulíkovci nám totiž do parlamentu tentokrát priviedli naozaj pozoruhodnú partičku. Veď uznajte sami. Kto mal byť rešpektovanejší? Vari nie podpredsedníčka bez vysokoškolského vzdelania Lucia Nicholsonová, ktorá bez problémov na politiku zneužije aj svoje ešte nenarodené dieťa, či veštica s gaťkami na predvolebnom plagáte Janka Cigániková, alebo kaderník Branislav Gröhling, ktorý sám seba vidí ako odborníka na školstvo. Ale teraz vážne. SaS ktorá sama seba pasuje ako alternatívu k Robertovi Ficovi stráca v Mihálovi skúseného harcovníka, ktorého pravicoví voliči rešpektovali pre jeho názory a radi využívali aj jeho rady v blogoch ako optimalizovať svoje dane. Mihál dnes nahlas hovorí o nespokojnosti s politikou Sulíka. Hovorí len to čo si dnes potichu šepkajú aj jeho najväčší priaznivci, ktorí dokonca mlčky tolerujú aj odchod ich strany od liberálnych hodnôt ktoré pôvodne zastávala. Mihál dnes Sulíka kritizuje, že venuje málo pozornosti dianiu na Slovensku a “viac ho zaujíma téma imigrantov, ako je to v Nemecku, ako je to s pádom eura, ako je to s hejtovaním.” Pomerne presná analýza aktuálnej politiky nášho lídra opozície. Ak Sulík nič nezmení a nevezme si slová Mihála k srdcu, jeho sen stať sa raz premiérom Slovenska ostane navždy len snom. Za seba hovorím, pre Slovensko len dobre.

Situácia v poslaneckom klube Igora Matoviča nikoho pozorného prekvapiť nemôže. Koncept rodinnej štvorčlennej strany ako je OĽaNO je priam predurčený na takéto situácie. Strana, ktorá sa skôr správa ako rodinná firma Matovičovcov si na odchody svojich poslancov musela zvyknúť už minulé volebné obdobie. Nenávisť, hejtovanie, úražanie politických oponentov a takmer nepretržité divadielko ich predsedu je pramálo nato, aby udržalo poslanecký klub pokope. Zdá sa však, že predseda Igor Matovič je pokojný. Hlavne, že nikto z jeho strany neohrozí jeho “one man show” a celý niekoľko miliónový príspevok zo štátu za volebný výsledok jeho strany ostane v rodine.

Situácia v opozícií je pre Slovensko zlou správou. Je jasné, že dnes neexistuje reálna alternatíva k tejto vláde. Opozícia by mala konečne pochopiť, že šírenie nenávisti v spoločnosti je veľmi málo nato, aby im raz občania zverili do rúk riadenie nášho štátu. Zdá sa však, že oni nič iné Slovensku ponúknuť nevedia.

Matovič to dal na chrapúňa

21.04.2017

Niektorí sme to tušili, niektorí to vedeli. Dlho som nechápala prečo sa Igor Matovič správa v politike ako hulvát. Prečo má potrebu urážať politických oponentov a na základe poloprávd, viac »

Veľký protikorupčný pochod alebo SaS-kárske divadielko?

17.04.2017

Na Facebooku som bola od viacerých známych pozvaná na akýsi „Veľký protikorupčný pochod“. Som za to, aby sa bojovalo proti korupcii (a nie s ňou), chcela som však vedieť o čo konkrétne viac »

Kiskov papalášizmus platíme všetci

22.02.2017

Pred pár dňami sa celý svet dozvedel, že Donald Trump na čele Spojených štátov sa môže daňovým poplatníkom pekne predražiť. Tri jeho cesty na Floridu už vyšli podľa odhadov na 10 miliónov viac »

Tesla Semi

Tesla ukázala novinky. Elektrický ťahač a roadster

17.11.2017 20:00

Prototyp elektrického ťahače Tesla Semi a nový športový kabriolet Roadster predstavil vo štvrtok americký výrobca elektrických vozidiel Tesla.

ITAPA 2017: Otvorenie kongresu

Svet zaplavujú dáta neznámych vlastníkov

17.11.2017 20:00

Dáta sa stávajú tovarom. Čoraz väčší počet digitálnych zariadení produkuje záznamy o ľudskej činnosti.

17. NOVEMBER 1989, štrajk, protest

Novozvolení župani a lídri opozície sa stretli v Bratislave pri príležitosti 28. výročia nežnej revolúcie

17.11.2017 19:20

Týmto zhromaždením chceli zároveň noví predsedovia krajov deklarovať vzájomnú spoluprácu a začiatok pozitívnej zmeny v regiónoch.

katalansko

Belgický súd odložil rozhodnutie o vydaní katalánskych politikov na december

17.11.2017 18:38

Španielsky premiér Mariano Rajoy bude podľa vlastných slov rešpektovať rozhodnutie belgických súdov nech je akékoľvek.

zuzananovotna23

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 258273x
Priemerná čítanosť článkov: 16142x

Autor blogu

Kategórie